مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

برگزاری کارگاه آموزشی حمایت از نوزاد تازه متولد شده در مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

معاونت درمان دانشگاه، کارگاه آموزشی حمایت از نوزاد تازه متولد شده (HBB) را در بیمارستان ولی عصر (عج) برگزار کرد.


به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، به همت گروه مادر، نوزاد و مامایی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تهران و با همکاری واحد آموزش دفتر پرستاری مجتمع کارگاه آموزشی حمایت از نوزاد تازه متولد شده با حضور جمعی از کارشناسان مامایی و مراقبین نوزاد بیمارستانهای تابعه و کارشناسان مامایی مرکز تسهیلات زایمانی حسن آباد فشافویه سه شنبه ۸ مرداد ماه ۹۸ در بیمارستان ولی عصر (عج) برگزار شد.
دکتربهاره فصیح پور متخصص اطفال و عضو هیات علمی دانشگاه در خصوص اقدامات ضروری در نوزادان نیازمند کمک برای شروع تنفس در دقیقه اول تولد (دقیقه طلایی) و تهویه در نوزادان دارای ضربان قلب طبیعی یا کاهش یافته توضیحاتی داد و بر اهمیت کارتیمی در این حوزه اشاره کرد.
لیدا احمدی کارشناس نوزادان معاونت درمان در خصوص آمادگی‌های لازم پیش از تولد نوزاد برای حاضرین توضیح داد و بر لزوم هماهنگی اعضاء تیم احیای حین ارائه خدمات اورژانسی تأکید کرد.
زهرا تیغ بان کارشناس بخش مراقبت‌های ویژه آن مرکز در خصوص ارتباط با نحوه ارزیابی ضربان قلب، تمرین دقیقه طلایی، ارزیابی حرکت قفسه سینه ارائه کرد و سپس سایر مدرسین سناریوهایی با همکاری شرکت‌کنندگان جهت ارتقاء توانمندی و مهارت مدعوین اجرا کردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *