مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدیدرئیس دانشگاه،معاون توسعه وزیربهداشت ومدیرعامل بانک ملت …

دکتر کریمی رئیس دانشگاه، دکتر تقوی نژاد معاون توسعه وزیر بهداشت و دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و هیئت همراه از پروژه مهدی کلینیک بازدید و بر ضرورت تکمیل پروژه تأکید کردند…..

گالری عکس
در این بازدید که ظهرگاه چهارشنبه ۲۶ تیر ۹۸ انجام شد، ابتدا تیم بازدیدکننده از طبقات مختلف مهدی کلینیک دیدن و در جریان روند پیشرفت پروژه قرار گرفتند. سپس در نشستی درخصوص نحوه تأمین اعتبار پروژه به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.
در این نشست دکتر کریمی رییس دانشگاه، مجتمع بیمارستانی امام خمینی و مهدی کلینیک را بزرگ‌ترین مجتمع بیمارستانی کشور دانست و گفت: این مجتمع ازنظر ظرفیت اعضای هیئت‌علمی در مقایسه با حدود ۷۳ دانشگاه و دانشکده علوم پزشکی کشور در رتبه بیست و سوم قرار دارد.
رییس دانشگاه با تأکید بر اهمیت جایگاه مجتمع امام خمینی در کشور گفت: این بیمارستان فقط مختص مردم تهران نیست و از اقصی نقاط کشور به این مجتمع مراجعه می‌کنندبنابراین هر سرمایه‌گذاری که در آن انجام شود فقط برای بیمارستان نیست بلکه جنبه ملی دارد.
وی با اشاره به تکلیفی که نام این مرکز بر دوش بانیان آن می‌گذارد افزود: در مجتمعی که به نام امام خمینی نام‌گذاری شده، مهدی کلینیک درحال ساخت است؛ این نام‌گذاری‌ها بار معنایی  دارد که بسیار مهم است و باید موردتوجه قرار گیرد.
دکتر کریمی بابیان پیشینه ساخت اولین بیمارستان کشور گفت: حدود ۱۵۰ سال پیش ناصرالدین‌شاه پس از بازگشت از اروپا بیمارستان سینا را ساخت و اکنون این بیمارستان قدیمی‌ترین بیمارستان کشور محسوب می‌شود.  ما نیز پس  از ۱۵۰ سال مهدی کلینیک را می‌سازیم  و مهم است در سرمایه‌گذاری و ساخت این پروژه،  یادمان باشد که مورد قضاوت آیندگان قرار می‌گیریم.
دکتر کریمی بابیان اینکه مهدی کلینیک در طول تاریخ ماندگار خواهد شد افزود: هر نهاد و مجموعه‌ای که برای ساخت مهدی کلینیک مشارکت کرده در حافظه تاریخی ثبت و در آینده ماندگار می‌شود لذا هر قدمی که برای این پروژه برمی‌دارید با این دیدگاه و نیت باشد.
رییس دانشگاه در پایان سخنان خود خواستار مشارکت بانک ملت در ساخت‌وساز خوابگاه‌های دانشجویی شد و بانک ملت در این زمینه قول مساعد داد.
سپس دکتر بیگدلی مدیرعامل بانک ملت، مهدی کلینیک را نیاز عموم جامعه دانست و بر حمایت بانک ملت از تکمیل این پروژه تأکید کرد.
دکتر تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر بهداشت، از بانک ملت در اجرای تعهدات خود و دیگر همکاران مهدی کلینیک قدردانی کرد و گفت: مهدی کلینیک بزرگ‌ترین پروژه بیمارستانی کشور است که مردم پس از انقلاب شاهد افتتاح آن خواهند بود و جز برکات نظام بانکی و اقتصادی و بخش سلامت جامعه محسوب می‌شود.
وی مهدی کلینیک را پروژه ملی دانست و گفت: افزون بر مردم تهران که واقعاً محق هستند؛  چون در بسیاری از شاخص‌های توسعه برخورداری آنان از نقاط دیگر کشور کمتر است؛ کل کشور از این پروژه بهره‌مند می‌شود.
معاون توسعه وزیر بهداشت بابیان اینکه مزین بودن کلینیک به نام حضرت صاحب‌الزمان تکلیف مضاعفی بر دوش همه ماست افزود: همه نهادهای فعال در این پروژه امکانات خود را بسیج و کمک کنند تا این پروژه طبق زمان‌بندی تعیین‌شده به بهره‌برداری برسد. دانشگاه و هیئت‌امنا نیز از ساخت آن حمایت می‌کنند.
در حاشیه این نشست آزاده چترروز مدیرامور مالی دانشگاه در جمع‌بندی نتایج حاصل از این جلسه گفت: بانک ملت به‌عنوان حامی پروژه مهدی کلینیک، سهم مشارکت خود را از ۲۰۰ میلیارد تومان به ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش داد.
وی با اشاره به میزان پیشرفت پروژه و  زمان تکمیل آن گفت: تاکنون ۷۲ درصد از پروژه تکمیل‌شده و قرار است تا اسفند امسال عملیات عمرانی آن به پایان برسد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *