مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

بازدید دکتر محسنی بندپی استاندار و مدیران ارشد استان تهران از پروژه مهدی کلینیک مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

دکتر محسنی بندپی استاندار و مدیران ارشد استان تهران یکشنبه ۲۱ مهرماه ۹۸ با حضور درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از پروژه در حال ساخت مهدی کلینیک بازدید کردند.

گالری عکس

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره)، دکتر انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران به همراه مهندس حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران، مهندس احمد دارابی مدیرعامل شرکت گاز استان تهران، دکتر محمدرضا نوری مدیرکل امور مالیاتی استان تهران و دکتر ناهید حیدری مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران یکشنبه ۲۱ مهرماه ۹۸ با حضور درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از پروژه در حال ساخت مهدی کلینیک بازدید کردند.

  دکتر فیروز فر رئیس هیئت‌مدیره شرکت محب سلامت مهدی در این بازدید توضیحاتی در مورد مشکلات زیربنایی آب و برق و گاز پروژه مهدی کلینیک ارائه داد.

 در ادامه دکتر خسرو صادق نیت رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی بعد از خوش‌آمد گویی گفت: این مجتمع با حدود ۵ هزار کارکنان در حدود ده هزار مراجعه روزانه دارد، در حدود ۱۵۰۰ تخت بستری مصوب دارد که یک‌سوم آن مختص بیماران سرطانی و درواقع آخرین ایستگاه چرخه درمان پیچیده‌ترین بیماری‌ها و خدمات‌رسانی به نیازمندترین بیماران از سراسر کشور است. علاوه بر آن در این بیمارستان غیر از مباحث درمانی در آموزش حائز رتبه‌های برتر هستیم و با دارا بودن ۴۰۰ عضو هیئت‌علمی و ۲۲ مرکز تحقیقاتی معادل یک دانشگاه در سطح کشور خدمات آموزشی ارائه می‌دهیم. وی با اشاره به بیش از هفتادسال قدمت این مجتمع، نوسازی زیرساخت‌های تأسیساتی آن را با توجه به فرسودگی، یک نیاز اساسی دانست و گفت: تعیین جایگزین برای چنین مرکزی با توجه به جایگاه بی‌بدیل آن در عرصه سلامت کشور یک ضرورت است و لازم است یک نگاه ویژه به پروژه مهدی کلینیک داشته باشیم. شعار ما در این مجتمع ارائه بهترین خدمات با کمترین هزینه‌هاست که کمبود امکانات تحقق این شعار را با چالش جدی روبرو می‌کند.

 دکتر محمود بیگلر معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه نیز با تشکر از توجه ویژه‌ استاندار تهران به مقوله سلامت و بیمارستان‌ها در کل استان تهران و همکاری تنگاتنگ ایشان و بدنه استانداری با مجموعه‌های درمانی، از همت والای خانواده گرامی سخن گفت که با اهدای ۱۴۰ میلیارد تومان آغازگر این راه پربرکت بودند.

  سپس دکتر علی جعفریان با اشاره به تاریخچه بیمارستان امام خاطرنشان کرد: این مجتمع تنها بیمارستان حوزه خاورمیانه است که می‌تواند چهار عمل پیوند اصلی ریه کبد قلب و کلیه را هم‌زمان انجام دهد؛ اما بااین‌وجود روزهایی بوده که مجبور بودیم به علت کمبود امکانات، محدودیت فضای فیزیکی و زیربنایی اتاق عمل را کنسل کنیم. ما ارائه‌کننده خدمات خوبی در حوزه درمان هستیم و انتظار داریم نهادها و سازمان‌های خدماتی نیز، خدمات خوبی به این بیمارستان ارائه کنند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد در بهار سال ۹۹ پروژه مهدی کلینیک به بهره‌برداری برسد.

 مهندس حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران در این بازدید از مساعدت در جهت رفع مشکلات مجتمع و راه‌اندازی پست ۵/۶ مگاواتی درخواستی مجتمع و همچنین ایجاد تسهیلاتی برای پرداخت بدهی‌های مجتمع درزمینهٔ برق مصرفی خبر داد.

 

مهندس دارابی مدیرکل شرکت گاز استان تهران نیز از عزم سازمان خود برای تجهیز زیرساخت‌های گازرسانی مجتمع گفت و افزود: در صورتی ایستگاه قدیمی گاز مجتمع پاسخگوی نیاز مجتمع نباشد قطعاً سازوکار جدیدی جایگزین آن خواهد شد.

 همچنین، دکتر حیدری مدیرکل تأمین اجتماعی غرب استان تهران در رابطه با پیگیری مشکلات مجتمع و مهدی کلینیک با سازمان تأمین اجتماعی و دکتر محمدرضا نوری مدیرکل امور مالیاتی استان تهران از مساعدت‌های قانونی سازمان متبوع خود سخن گفتند. شهردار منطقه ۶ تهران نیز با ارائه توضیحاتی در رابطه با همراه سرا و پارکینگ از همراهی با مجتمع در این پروژه ملی خبر داد.

  در پایان استاندار تهران با تشکر از اقدامات نیکوکاران و اقدامات خداپسندانه‌ای که در این مجتمع انجام‌گرفته گفت: بزرگ‌ترین نعمت خداوند کمک به همنوع است. ایشان با اشاره به بازدید اول فروردین‌ماه سال جاری از مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: باید در سطح کلان نسبت به تهران یک تغییر رویکرد داشته باشیم؛ متوسط سرانه تخت در کل کشور ۱/۶ تخت بیمارستانی به ازای هر هزار نفر است و در تهران نیز همین رقم است، اما در شهرستان‌های استان تهران این متوسط سرانه تخت ۰/۶ است که این محرومیت باعث شلوغی بیمارستان‌های تهران شده است. در دولت دوازدهم ۸۵۰۰ تخت بیمارستانی در حال احداث داریم که تا سال ۱۳۹۹، حدود سه هزار تخت آن به بهره‌برداری خواهد رسید و با بهره‌برداری از این تعداد تخت به یک معیار متعادل خواهیم رسید.

 دکتر محسنی افزود: مجتمع بیمارستان امام خمینی (ره) یک نقش ملی و فرا استانی دارد؛ هم ازلحاظ نوع خدمات و هم ازلحاظ پیچیدگی خدمات منحصربه‌فرد است و همه افراد مسئول در کشور باید کمک کنند که مشکلات این مجتمع سریع‌تر رفع شود و این پروژه نیز با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشد. ایشان همچنین ضمن قدردانی از نیت خیرخواهانه خانواده گرامی، از مدیران ارشد حاضر در جلسه خواست جهت تسریع در رفع مشکلات زیرساختی با مجتمع همراهی داشته باشند.

 در پایان این بازدید مقرر شد تا دو ماه آینده مجدداً بازدیدی جهت پیگیری مصوبات این جلسه تشکیل شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *