مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند کبد و نجات جان دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در شب تاسوعا و عاشورای حسینی

گروه پیوندکبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در اتاق عمل یک در شب تاسوعا و عاشورای حسینی با حضور فعال و خستگی‌ناپذیر مشغول زندگی بخشیدن به افراد نیازمند به اعضا بودند.

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، دوشنبه و سه‌شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریورماه ۹۸ مصادف با شب تاسوعا و عاشورای حسینی عمل پیوند کبد برای دو بیمار مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) انجام شد.

در این ایام که همه مشغول عزاداری برای سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بودند

گروه پیوندکبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) در اتاق عمل یک با حضور فعال و خستگی‌ناپذیر رئیس بخش هپاتو بیلیاری دکتر علی جعفریان مشغول زندگی بخشیدن دوباره به افراد نیازمند به اعضا بودند.

در شب تاسوعا دو هاروست و یک پیوند و در شب عاشورا یک هاروست و یک پیوند داشتند و توانستند به چندین خانواده نیازمند به اعضا تسلی خاطر و آرامش دهند.

این عمل با سرپرستی دکتر علی جعفریان جراح پیوند کبد، دکتر اتابک نجفی متخصص بیهوشی، دکتر شریعت محرری متخصص بیهوشی، دکتر یحیی ضرغامی فلو پیوند کبد انجام گرفت.

فعالیت بخش پیوند کبد مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) از سال ۱۳۸۰ شروع شد و از سال ۱۳۹۴ بیش از ۱۰۰ پیوند کبد در سال انجام می‌دهد. آمار پیوند کبد سال ۱۳۹۷، ۱۷۶ مورد بود که در منطقه مدیترانه شرقی جزء مراکز برتر محسوب می‌شود.
متوسط زمان انجام پیوند کبد درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) ۴ ساعت و نیم است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *