مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند قلب وریه و کلیه از یک بیمار مرگ مغزی و نجات جان دو بیمار درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

جوان ۲۱ ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود هم‌زمان قلب و کلیه و ریه وی به دو بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۹۸ جوان ۲۱ ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود هم‌زمان قلب و کلیه و ریه وی به دو بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.
پسر ۱۶ ساله ای که سه سال بود دچار نارسایی کلیه و قلب بود با این عمل جان دوباره یافت .
پیوند قلب بیمار در اتاق عمل قلب ساعت ۱۶:۳۰ شروع و تا ۲۱:۳۰ شب به طول انجامید این عمل با سرپرستی دکتر مهرداد صالحی جراح قلب، دکتر علیرضا بخشنده جراح قلب،دکتر مهرزاد رحمانیان جراح قلب ، دکتر کیانوش صابری بیهوشی، دکتر محمود آل محمد بیهوشی و فاطمه زرگران کوردیناتور پیوند قلب انجام گرفت و بعدازآن تیم پیوند کلیه با سرپرستی دکتر آیتی و دکتر طاهری از ساعت ۲۱:۳۰ بیمار را جهت عمل پیوند کلیه تحویل گرفتن و تا ساعت ۲۴ توانستند دو کلیه اهدایی را در بدن بیمار قرار دهند و بعد از ریکاروری بیمار بهICU منتقل و تحویل تیم پزشکی و پرستاری بخش قرار گرفت .
بیمار باحال عمومی خوب تحت مراقبت‌های پس از عمل پیوند قلب و کلیه در بخش قرار دارد .
در اتاق عمل ولیعصر ریه بیمار مرگ مغزی به یک بیمار ۴۳ ساله که از سال ۹۱ دچار تنگی نفس شدید فیبروز ریوی بود و بدون اکسیژن نمی‌توانستند نفس بکشند اهدا شد.
عمل پیوند ریه از ساعت ۱۷:۳۰ و تا ۲۱ شب به طول انجامید عمل پیوند ریه با سرپرستی دکتر سید حمیدرضا ابطحی رئیس بخش icu تور اکس، دکتر شهاب رفیعیان جراح توراکس، دکتر رضا ارشادی جراح ، دکتر حمیدرضا داوری جراح ، دکتر محمدباقر رحیم جراح و دکتر سید محمد میر اسکندری بیهوشی انجام شد.
بیمار باحال عمومی خوب تحت مراقبت‌های پس از عمل پیوند ریه در بخش icu توراکس است.
توضیح اینکه عمل پیوند قلب، کبد ، کلیه ، ریه و پانکراس و… در این مجتمع انجام می شود که متوسط زمان انجام پیوندها درمجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) کمتر از میزان استاندارد آن است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *