مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

انجام موفقیت‌آمیز عمل پیوند قلب وریه و کلیه از یک بیمار مرگ مغزی و نجات جان دو بیمار درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)

هم‌زمان قلب و کلیه و ریه جوان ۲۱ ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به دو بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد.

گالری عکس
به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، چهارشنبه ۳۰ تیرماه ۹۸ هم‌زمان قلب و کلیه و ریه جوان ۲۱ ساله یزدی که دچار مرگ مغزی شده بود به دو بیمار بستری درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) اهدا شد. پسر ۱۶ ساله‏ای که سه سال بود دچار نارسایی کلیه و قلب بود با این عمل جان دوباره یافت.
پیوند قلب این بیمار در اتاق عمل قلب از ساعت ۳۰: ۱۶ شروع و تا ۳۰: ۲۱ شب به طول انجامید این عمل با سرپرستی دکتر مهرداد صالحی جراح قلب و تیم پیوند قلب دکتر علیرضا بخشنده جراح قلب، دکتر مهرزاد رحمانیان جراح قلب و تیم بیهوشی دکتر کیانوش صابری و دکتر محمود آل محمد و فاطمه زرگران کوردیناتور پیوند قلب انجام گرفت عمل پیوند کلیه با سرپرستی دکتر آیتی و دکتر طاهری از ساعت ۳۰: ۲۱ تا ساعت ۲۴ انجام شده و بیمار به ICU جراحی قلب منتقل و بیمار باحال عمومی خوب پنج روز بعد به بخش جراحی قلب منتقل شد.
ریه دهنده مرگ مغزی در اتاق عمل ولیعصر به یک بیمار ۴۳ ساله که از سال ۹۱ دچار فیبروز ریوی وابسته به اکسیژن و نارسایی قلب راست بود، پیوند شد.
عمل پیوند ریه از ساعت ۳۰: ۱۷ تا ۲۳ شب با سرپرستی دکتر محمدباقر رحیم جراح توراکس و تیم پیوند ریه دکتر شهاب رفیعیان جراح توراکس، دکتر رضا ارشادی جراح توراکس، دکتر حمیدرضا داوری جراح توراکس، دکتر مهرزاد رحمانیان جراح قلب و تیم بیهوشی پیوند ریه به سرپرستی دکتر سید محمد میر اسکندری انجام و بیمار باحال عمومی خوب روز بعد در ICU قفسه صدری از دستگاه تهویه مکانیکی جدا شد.
توضیح اینکه عمل پیوند قلب، کبد، کلیه، ریه و پانکراس و… در این مجتمع انجام می‌شود متوسط زمان انجام پیوندها درمجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) کمتر از میزان استاندارد است که حاکی از تبحر و هماهنگی اعضای تیم درمانی و آمادگی اتاق عمل است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *