مجتمع بیمارستان امام خمینی(ره)

انتشار راهنمای توان‌بخشی تنفسی در بیماران مبتلابه کرونا ویروس

به همت گروه طب فیزیکی و توان‌بخشی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، راهنمای توان‌بخشی تنفسی در بیماران مبتلابه ویروس COVID-19 مخصوص پزشکان منتشر شد.
راهنمای توان‌بخشی تنفسی در بیماران مبتلابه ویروس COVID-19 مخصوص پزشکان

به گزارش روابط عمومی مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره)، راهنمای توان‌بخشی تنفسی در بیماران مبتلابه ویروس COVID-19 مخصوص پزشکان، با تألیف دکتر محدثه آزادواری، دکتر سیده زهرا امامی رضوی و دکتر مریم حسینی از اعضای هیات علمی گروه طب فیزیکی و توان‌بخشی مجتمع به انتشار رسید.
در چکیده این راهنما آمده است “توان‌بخشی تنفسی جزء ضروری و لاینفک درمان در بیماران مبتلابه کروناویروس است که می‌بایست از ابتدای ابتلا به آن توجه داشت. نکته بسیار بسیار مهم در این بیماران با توجه به سرایت بالای بیماری حفاظت فردی و جلوگیری از ابتلای درمانگران و همچنین کم کردن میزان مصرف وسایل حفاظتی با توجه به کمبود آنها است. لذا حداکثر تلاش بر آموزش از طریق بروشور، ویدئو و … میباشد. به همین دلیل برای راهنمایی بیماران برای انجام توان‌بخشی توسط خود بیمار یک بروشور آموزشی توسط گروه طب فیزیکی و توان‌بخشی طراحی شده است که به صورت ضمیمه موجود است.”
در بخشی دیگری از این راهنما با اشاره به هدف از توان‌بخشی برای بیماران مبتلابه کروناویروس آمده است “هدف توان‌بخشی برای بیماران مبتلابه COVID-19 بهبود علایم تنگی نفس، کاهش اضطراب و افسردگی، کاهش عوارض ثانویه، کاهش ناتوانی، حفظ عملکرد و بهبود کیفیت زندگی است.”
توصیه‌های توان‌بخشی در بیماران مبتلابه نوع خفیف بستری در بیمارستان، توصیه‌های توان‌بخشی در بیماران با شدت درگیری متوسط (معمول)، توصیه‌های توان‌بخشی در بیماران با درگیری شدید، توصیه‌های توان‌بخشی در بیماران ترخیص شده و مداخلات توان‌بخشی بعد از ترخیص، رئوس اصلی این راهنما است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *